Osnovna predstavitev društva
Koronarni klub Sevnica je bil ustanovljen 15. 10. 2001. Pobudnik ustanovitve je bil dr. Jurij Pesjak ml., ki je tudi strokovni vodja kluba.
Na prvi ustanovni skupščini so bili prisotni prvi člani kluba. Prisostvovala je tudi takratna predsednica ZKDKS gospa Aleksandra Gorup.
Klub, ki je član ZKDKS, deluje v javnem interesu na področju humanitarnih dejavnosti.
S svojim delom in vseživljenjsko rehabilitacijo je postal pomemben dejavnik pri varovanju zdravja koronarnih bolnikov v stabilni fazi.
Klub ima trenutno 135 članov, ki so dejavni v štirih skupinah, v Sevnici, Trnovcu pri Zabukovju, Tržišču in Krmelju. Skupine pod strokovnim vodstvom vadijo dvakrat tedensko. Člani so vključeni v skupine v kraju svojega bivanja.
Po vseh enotah se dvakrat letno izvaja tudi TPO in seznanjanje z napravo AED. Tečaj vodijo diplomirane medecinske sestre iz ZD Sevnica.
Vodenje društva
Za prvega predsednika Koronarnega kluba Sevnica je bil izvoljen gospod Ludvik Cesar. Druga predsednica je bila gospa Terezija Zakšek. Tretja oziroma zdajšnja predsednica kluba je gospa Vladimira Tomšič, podpredsednica pa Violeta Bahat Kmetič.
Klub ima naslednje organe: Upravni odbor, Nadzorni odbor, Disciplinsko komisijo, z deli in nalogami, določenimi s statutom kluba.
Strokovni svet sodeluje s priznanimi kardiologi in drugimi zdravniki, ki so vabljeni v klub kot strokovni predavatelji.
Rehabilitacijska vadba
Vseh strokovno izobraženih vaditeljev je devet. Ti pripravljajo vaje in jih prilagajajo telovadečim v skupini.
Vse skupine telovadijo v lepih, sodobno opremljenih najetih telovadnih prostorih.
Poleg vadbe, ki je glavna dejavnost, potekajo še delavnice zdrave prehrane, psihičnega sproščanja, pohodi, ki so prav tako prilagojeni zmožnostim pohodnikov. V poletnem času se člani rekreirajo v bazenih.
Družabni dogodki
Zelo dobro so sprejeti tradicionalni pohodi, kot so Pohod po Srčkovi poti, Vidov pohod, Pozdrav jeseni , saj druženje članov pozitivno vpliva na vsakega izmed njih. Prav tako se člani radi udeležujejo izletov in drugih dejavnosti. Pri njih si izmenjujejo izkušnje, pri delavnici Član-članu pa izmenjujejo svoje spretnosti in znanja s pripravami zelišč in povrtnin za ozimnico, pripravo domačih čajev in podobno.